Щефан Крафт зарадва местната публика с победа при кошмарни условия за скокове

OFFNews 16 февруари 2020 в 14:42 2134 0

Снимка Facebook: FIS Ski Jumping

Представителят на домакините Щефан Крафт бе най-съобразителен в лошите условия и спечели състезанието по ски полети в Тауплиц-Бад Митерндорф от Световната купа по ски скок.

Надпреварата бе прекъсната малко преди края заради бурен вятър и така вторите скокове на състезателите, които бяха успели да направят такива, бяха отменени. Съдиите взеха решение за крайни резултати да бъдат признати тези след първите скокове.

Крафт взе крайния успех с 232,6 точки след скок от 230 метра. Австриецът вече има общо 18 победи за Световната купа, като това бе първи успех в кариерата му на родна земя.

Най-дългият полет бе на японската звезда Рьою Кобаяши, който преодоля 242,5 метра - само на 1,5 метра от рекорда на шанцата, но това му бе достатъчно единствено за втора позиция с 231,9 точки. Трети завърши словенецът Тими Зайц с 230,1 точки.

Българският представител в този спорт Владимир Зографски завърши на 27-мо място. Нашето момче направи три поредни скока от над 200 метра - един в квалификациите и два в самото състезание, но тъй като само първият състезателен бе признат, той получи за него 191,9 точки.

В генералното класиране за Световната купа води Крафт с 1273 точки, пред Гайгер с 1135 и Кобаяши с 1045 точки. Зографски е на 39-о място с 39 точки.