Втора титла за Норвегия в щафетата на световното първенство по биатлон

OFFNews 20 февруари 2020 в 18:18 2526 0

Норвегия защити титлата си в индивидуалната смесена щафета на световното първенство по биатлон. Дуетът Марте Олсбу Рьозеланд и Йоханес Тингнес Бьо използваха шест допълнителни патрона и изминаха трасето в Антхолц-Антерселва (Италия) за 34:19.9 минути.

Двойката спечели златните медали и в класическата смесена щафета в първия ден на шампионата. Индивидуалната смесена щафета се провежда за втори път в историята на световните първенства.

На второ място на 17.6 секунди завършиха германците Франциска Пройс и Ерик Лесер с пет допълнителни патрона, а бронзовите медали завоюваха Анаис Бескон и Емилиан Жаклен (Франция) с пасив от 29.8 секунди и с четири допълнителни патрона.

Българският дует днес в лицето на Мария Здравкова и Антон Синапов завърши на 25-ото място с 11 допълнителни патрона и без наказателна обиколка.

Нашите спортисти бяха затворени с обиколка след третия пост. В състезанието взеха участие 30 щафети. В петък е почивен ден на шампионата, а в събота са щафетите при жените и мъжете.