Моуриньо: Трябват ни още 13 победи, което е много

Васил Георгиев 13 февруари 2012 в 11:52 1522 0

Реал Снимка БГНЕС
Треньорът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо призова играчите на отбора и феновете да не изпадат в еуфория, след като тимът дръпна на 10 точки в класирането на Примера дивисион на Барселона. В мач от XXIII кръг от шампионата на Испания Реал победи на "Сантяго Бернабеу" Леванте с 4:2 и вече има аванс от 10 точки на върха в класирането пред Барса. Кристиано Роналдо наниза хеттрик за Реал в рамките на 12 игрови минути. Той се разписа в 45-ата минута от дузпа, а след това в 50-ата и 57-ата минута. Веднъж се разписа и Карим Бензема, като това стана в 66-ата минута. Густаво Кабрал изведе още в 5-ата минута гостите напред, а в 63-ата минута във вратата на Икер Касийяс вкара и Аруна Коне за Леванте. Гостите завършиха мача с 10 души, след като в 43-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Висенте Ибора. Третото попадение на Роналдо, който вече има 27 гола на сметката си от началото на сезона, бе гол №4000 за Реал на "Сантяго Бернабеу". "Има още твърде много точки за печелене и много мачове - коментира португалският специалист. - Трудно успяваме да си взимаме мачовете този сезон, но съм доволен, че с всеки следващ двубой се приближаваме до това, което искам. За да станем шампиони трябва да спечелим още 39 точки. Това са 13 победи, което е твърде много. Ако някой може да оспори моите изчисления, съм готов да го изслушам. При третия гол на Роналдо целия тим празнува историческото попадение №4000. Името на Кристияно ще бъде вписано в историята на клуба с още едно постижение, което е напълно заслужено. Влязохме лошо в мача, тъй като ни липсваше концентрация - анализира Моуриньо двубоя. - В началото бяхме доста самоуверени, и след като получихме гол във вратата си нещата си дойдоха на мястото. През второто полувреме играхме на ръба на риска, но изцяло контролирахме нещата. Не трябва да изпадаме в еуфория, тъй като една загуба може да обърне нещата и отново да бъдем засипани от критики. Трябва да продължим да работим спокойно и да не даваме поводи на критиците си отново да ни атакуват. Трябва да е ясно, че натискът върху нас ще продължи". Испания, Примера дивисион, XIII кръг Сантандер - Атлетико (Мадрид) 0:0 Осасуна - Барселона 3:2 Бетис - Атлетик (Билбао) 2:1 Еспаньол - Сарагоса 0:2 Райо Валекано - Хетафе 2:0 Малага - Майорка 3:1 Валенсия Хихон 4:0 Виляреал - Гранада 3:1 Реал (Мадрид) - Леванте 4:2 На 13 февруари Реал Сосиедад - Севиля Класиране 1.Реал (Мадрид) 58 точки 2.Барселона 48 т. 3.Валенсия 40 т. 4.Леванте 32 т. 5.Еспаньол 32 т.

Най-близкият съратник на Стивън Хокинг проф. Томас Хертог е в подкаста на OFFNews