Русия е на 1/4-финалите, Чехия се справи със Словакия

OFFNews 18 февруари 2014 в 21:32 3402 2

Поредният гол на Русия във вратата на Норвегия.

Русия се класира за четвъртфиналите на хокейния турнир в Сочи след победа с 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) над Норвегия плейофите.

С две попадения за победителите се отличи нападателят Александър Радулов, който се превърна в герой за своя тим, реализирайки в 24-та и 59-та минути. Още два гола добавиха Иля Ковалчук (37) и Алексей Терещенко (60).

След трудното начало, все пак домакините се мобилизираха през втората част и с голове на Радулов и Ковалчук поведоха с 2:0. В последните две минути норвежците трябваше да се справят без своя вратар, от което възползваха руснаците, реализирайки чрез Радулов и Алексей Терешенко.

Преди малко зашъряиха и другите плейофни срещи, в които Чехия победи Словакия с 5:3, а Латвия се наложи над Швейцария с 3:1. По-рано днес място на четвъртфиналите намериха и хокеистите на Словения, които разгромиха Австрия с 4:0.