Радост за местната публика в последния ден на европейското по биатлон

OFFNews 01 март 2020 в 15:21 2479 0

Сергей Бочарников зарадва местната публика, след като спечели преследването на 12,5 километра на европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи, (Беларус).

Състезателят финишира за първи за 35:03.9 минути. Втори и трети останаха норвежците Щурла Холм Леграйд и Сиверт Гуторм Бакен, съответно на 6.7 и 28.8 секунди зад победителя.

В последния ден на шампионата спортното щастие не бе на страната на българските представители, които така и не успяха да се намесят в битката за местата в челните позиции заради лошата си стрелба.

Владимир Илиев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Красимир Анев завършиха съответно на 16-о, 21-во, 25-о и 44-то.

Илиев направи цели 7 пропуска, които го оставиха на 16-о място на 2:15.6 минути зад Бочарников. С 5 грешки Синапов приключи на 21-во място на 2:38.8 минути изоставане.

Герджиков, който завърши с 4 наказателни обиколи, остана на 25-а позиция с 2:58.5 минути. Красимир Анев свали първите си 10 мишени, но на стрелбите на прав се справи при само 5 от 10 изстрела и в крайна сметка остана на 44-то място на 4:21.4 минути зад първото място.

При жените само Милена Тодорова от трите българки, които имаха право да стартират, завърши надпреварата на 10 км. Тя зае 29-о място с две пропуснати мишени и на 4:14,1 мин. след победителката Елена Кручинкина от Беларус, която също направи последния ден истински празник за местните фенове.

Мария Здравкова беше затворена след третата обиколка, след като допусна една грешка в първите си три стрелби, а Дафинка Коева не стартира.