Левски постигна първа победа в официален мач при Мъри

OFFNews 22 септември 2021 в 15:01 1632 0

Снимка Официален сайт на Левски

Отборът на Левски постигна първи успех в официален мач под ръководството на треньора Станимир Стоилов. Това се случи в 1/16-финалите на турнира за Купата на България и идва във важен момент преди дербито с ЦСКА през уикенда за първенството.

“Сините” спечелиха гостуването на Марек в Дупница с 2:0, като и двете попадения отбеляза Димитър Костадинов, който направи дебют за 26-кратните шампиони и рекордьори по брой спечелени купи на страната.

Костадинов даде преднина на Левски в 11-ата минута, когато получи прецизно центриране от Радослав Цонев на около 5 метра пред вратата на Марек и се разписа с глава за 1:0. Той увеличи аванса на "сините" в 32-та минута, след като овладя топката пред наказателното поле, влезе в него на дрибъл и стреля в далечния ъгъл.

През втората част оборотите спаднаха, а в края Костадинов пропусна да запише хеттрик.

Резултати от изиграните досега мачове от 1/16-финалите:

Родопа (Смолян) - Локомотив (Пловдив) - 0:4 (0:3)
голмайстори: 0:1 Минчев 3-дузпа, 0:2 Минчев 18, 0:3 Венсан Марсел 44, 0:4 Георги Минчев 64

от 16:00 часа
ФК Ямбол 1915 - Арда (Кърджали) - 0:3 (0:1)
голмайстори: 0:1 Иван Коконов 25, 0:2 Спас Делев 47, 0:3 Тонислав Йорданов 80

Розова долина (Казанлък) - Берое (Стара Загора) - 0:6 (0:3)
голмайстори: 0:1 Мирослав Енчев 19, 0:2 Георги Динков 24, 0:3 Даниел Генов 36, 0:4 Омар Камара 50-дузпа, 0:5 Омар Камара 63, 0:6 Серкан Юсеин 76

Левски (Крумовград) - Царско село (София) - 1:0 (0:0) (след продължения)
голмайстор: 1:0 Валентин Сливов 111

Монтана - ЦСКА 1948 (София) - 1:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Атанас Карачоров 60

Етър (Велико Търново) - Ботев (Пловдив) - 1:0 (0:0) (след продължения)
голмайстор: 1:0 Даниел Младенов 92

Най-близкият съратник на Стивън Хокинг проф. Томас Хертог е в подкаста на OFFNews