Лудогорец завърши годината с победа

OFFNews 20 декември 2020 в 16:23 1801 0

Шампионът Лудогорец завърши годината с победа на домашна сцена, след като се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:0 у дома в отложен мач от 13-ия кръг на Първа лига.

Попаденията за "орлите" вкараха Клаудиу Кешерю от дузпа преди почивката и Доминик Янков през втората част. С този успех разградчани събраха 39 точки и водят с 6 пред преследвачите си Локомотив (Пловдив) и ЦСКА.

Пловдивчани дойдоха в Разград със силно подмладен състав, но се опитаха да се противопоставят, но това не се получи.

"Ние предполагахме, че Лудогорец могат да ни вкарат гол. Бяхме подготвени за този момент, така че дузпата не е объркала плановете. Ние излязохме да играем футбол и то с момчета, които са израстнали в нашата школа.

Заслужиха си шанса. Показаха, че не ги е страх и дори да правят грешки, тези грешки правят израстването. Не съм броил колко хора са от нашата школа, но кой друг завършва мач срещу Лудогорец само със собствени кадри???", коментира временният треньор на Ботев Стефан Стоянов.