Нидерландия победи Украйна в голов трилър

OFFNews 14 юни 2021 в 00:11 1335 0

Отборът на Нидерландия стартира участието си на Евро 2020 с победа с 3:2 над Украйна в двубой от група С, който се изигра в Амстердам.

Двубоят започна кошмарно за украинците, които още в 13-ата минута трябваше да правят принудителна смяна. Нидерландците доминираха през първата част, но вратарят Георгий Бущан беше непреодолим. След почивката зрителите станаха свидетели на пет гола.

В 52-ата минута Жоржиньо Вайналдум откри, а в 58-ата Украйна беше пратена в нокдаун от Воут Вегхорст. Украинците не се предадоха, а селекционерът на Нидерландия Франк де Бур направи смени в защитата, които се оказаха прибързани. В 75-ата минута Андрий Ярмоленко намали с много красив гол от дистанция.

Само четири по-късно Роман Яремчук изравни. Радостта на украинците обаче трая само пет минути, тъй като Дензъл Дъмфрис вкара за 3:2 и донесе успеха на тима си.

В следващия кръг на 17 юни Украйна играе със Северна Македония, а Нидерландия се изправя срещу Австрия.