Арсенал довърши Милан и се класира за 1/4-финалите в Лига Европа

OFFNews 15 март 2018 в 23:57 4510 0

Арсенал победи категорично Милан с 3:1 в реванша от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 5:1 продължава напред в турнира.

Чалханоглу откри за гостите в 35-ата минута, а за "артилеристите" се разписаха Гранит Джака и на два пъти Даниел Уелбек. Англичанинът вкара дузпа през първото полувреме, която разбуни духовете в ключов момент от срещата и се превърна в сериозна тема на размисъл.

Във въпросната ситуация Рикардо Родригес едва докосна именно Уелбек в наказателното поле, като нападателят се свлече на терена, а малко след това съдията Йонас Ериксон не посочи бялата точка пред вратата на Арсенал, въпреки че имаше основания да го стори.

В крайна сметка англичаните видимо бяха по-добрият отбор на терена и заслужено продължават към 1/4-финалите в турнира.