Челси записа исторически първи успех под ръководството на Лампард

OFFNews 24 август 2019 в 17:48 1429 0

Снимка Facebook: Chelsea Football Club

Мениджърът на Челси Франк Лампард най-после записа първата си победа в официална среща начело на тима, който надви Норич с 3:2 на стадион "Кароу Роуд" в двубой от третия кръг на английската Висша лига.

Двата отбора спретнаха доста динамична среща, като първите 4 попадения паднаха до 30-ата минута. През второто полувреме гостите стигнаха до победата, което може бе и по-логичното, тъй като имаха игрово предимство.

Тами Ейбрахам се превърна в герой с две попадения, а и друг младок Мейсън Маунт също се разписа за трудния успех, след който Челси вече има 4 точки и в 16 поредни срещи няма загуба от Норич.

Домакините не играха лошо и се бореха до последно, като голмайсторът им Теему Пуки отново отбеляза, но това не бе достатъчно и тимът има 3 точки на сметката си след първите 3 кръга.

Норич: Крул, Аарънс, Годфри, Ханли, Люис, Трайбул (81 Србени), Лайтнер (81 Маклийн), Щиперман (81 Вранчич), Кантуел, Буендиа, Пуки
Мениджър: Дениел Фарке

Челси: Кепа, Емерсон, Кристенсен, Зума, Аспиликуета, Жоржиньо, Ковачич, Баркли, Пулишич (85 Уилиан), Ейбрахам (75 Жиру), Маунт (90 Алонсо)
Мениджър: Франк Лампард