Левски се отдалечи от Лудогорец след загуба от Ботев Пловдив

OFFNews 10 ноември 2019 в 17:10 1981 0

Левски допусна сериозна грешка в преследването си на Лудогорец, след като загуби с 0:1 от Ботев Пловдив в двубой от 16-ия кръг на Ефбет Лига, игран на комплекса "Ботев 1912" в Коматево.

Двата отбора спретнаха много здрав и равностоен мач, в който твърдата игра в средата на терена преобладаваше. Домакините все пак успяха да стигнат до победата в началото на второто полувреме, благодарение на Александър Тонев (47').

Така Левски се прости с второто място и вече е трети с актив от 35 точки, с една по-малко от втория Локомотив Пловдив и 4 от лидера Лудогорец, който по-късно днес може да увеличи преднината си, ако победи Витоша Бистрица. "Сините" са с 4 пункта повече от четвъртия ЦСКА. Ботев Пловдив пък се откъсна от изпадащите и вече е на 10-ата позиция с 16 точки.

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев (Марко Перван 85'), Станислав Шопов (Антонио Вутов 69'), Александър Тонев, Фернандо Виана (Атанас Стоименов 90+2')
Треньор: Ферарио Спасов

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов (Ивайло Найденов 88'), Хали Тиам (Марин Петков 89'), Мартин Райнов, Станислав Иванов, Паулиньо, Здравко Димитров (Мартин Петков 57'), Дени Алар
Треньор: Петър Хубчев

В друга среща, която се игра по-рано днес, Арда изненадващо спечели с 1:0 гостуването си на Берое. Голът за тима от Кърджали отбеляза Радослав Василев (42) от дузпа.

По-малко от 10 минути преди края на мача домакините също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, но Мартин Камбуров пропусна и тимът му записа втора поредна загуба в първенството.

Успехът изстреля Арда обратно в Топ 6. Тимът на Стамен Белчев събра 22 точки, с една повече от Черно море и Берое, които са съответно седми и осми. На четвърта позиция е Славия с 23.