ЦСКА с втора загуба в контролите

OFFNews 26 януари 2020 в 20:00 1267 0

Отборът на ЦСКА загуби с 0:1 от Шонан Белмаре втората си контрола на испанска земя. Голът за японците, които завършиха на 16-о място в Джей лигата, вкара централният бранител Кейсуке Сака.

Така българският тим инкасира втора поредна загуба без да вкара гол на лагера в Испания, тъй като преди няколко дни бе разгромен с 0:5 от втородивизионния германски Нюрнберг.

По-добрата игра на Шонан през втората част бе материализирана в 71-ата минута. Тогава японците изпълниха бързо корнер, размениха си два-три паса, след което последва центриране към Кейсуке Сака, който надскочи Жеферсон и с глава вкара за 1:0.

В 80-ата минута Бусато спаси червените от втори гол, избивайки акробатично опасен шут на японски футболист от 13-14 метра. Осем минути по-късно ЦСКА можеше да изравни.

Томи Юрич бе фаулиран пред наказателното поле на Шонан след добър самостоятелен пробив. Кери се нагърби с изпълнението и стреля отлично, но нацели напречната греда.

Следващата контрола на ЦСКА е на 29 януари (сряда), а съперник е шампионът на Южна Корея - Чонбук Моторс.