Джокович и Федерер напред в Ню Йорк

OFFNews 31 август 2018 в 09:58 1593 0

Двукратният шампион на US Open Новак Джокович се класира за третия кръг на последния за годината турнир от Големия шлем след победа с 6:1, 6:3, 6:7(2), 6:2 над Тенис Сандгрен.

31-годишният сърбин не стигна лесно до успеха, макар че можеше да приключи двубоя в три сета. Той пропусна мачбол в третата част, преди да загуби тайбрека.

В четвъртия сет Ноле обаче беше безмилостен, направи два пробива и си осигури сблъсък в следващия кръг с французина Ришар Гаске.

Носителят на 20 титли от "Големия шлем" Роджър Федерер също трябваше да се потруди доста срещу французина Беноа Пер, за да се класира за третия кръг на US Open, но все спечели със 7:5, 6:4, 6:4.

Следващият съперник на Маестрото е австралиеца Ник Кирьос, който елиминира Пиер-Юг Ербер.