Блъснатото в Старосел дете е в тежко състояние, търсят се кръводарители

OFFNews 19 юли 2022 в 09:27 2163 0

интензивно отделение

Снимка Pixabay

"Нещата прогресират. Рано е да кажем как ще свърши всичко", съобщиха от УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив

Продължава борбата за живот на удареното 6-годишно дете от Старосел, съобщават от УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив. 

„То е в тежко състояние, с двустранни тежки изменения, контузен бял дроб и с няколко счупени ребра. Състоянието му е много сериозно. Нещата прогресират. Рано е да кажем как ще свърши всичко. Дай Боже, и детето, и ние да имаме късмет”, каза по Нова телевизия проф. Пенка Стефанова, ръководител на клиниката по детска хирургия в болницата.

Детето има нужда от кръвопреливане, желаещите да дарят кръв за него могат да го направят в лечебното заведение за Михаил Ивайлов Николов.

Инцидентът, при който беше ударено момченцето, стана в понеделник преди обед. Детето беше ударено от кмета на Старосел Матея Гудев, докато пресича с дядо си.

На кмета са направени тестове за алкохол и наркотици, които са отрицателни. Местни хора разказват пред БНТ, че Матея Гудев не е карал с висока скорост, но от години е имал проблеми със зрението и въпреки това е продължил да шофира. Самият Гудев твърди, че се е движил с 10-30 км/ч, а детето е изскочило внезапно пред колата му.

„Вчера се случи изключително нелеп нещастен инцидент с детенце на 6 години, за който ужасно съжалявам. Съчувствам на Михаил и на родителите му, защото знам каква болка преживяват в момента и се надявам Михаил да се възстанови”, каза кметът.

Той отрече да е употребявал алкохол преди инцидента и обясни, че има над 40 години стаж зад волана.

„Позволената скорост в селото е 40-50 километра в час. Когато погледнах напред, слънцето ме заслепи. Оказах първа помощ”, заяви още мъжът.

Гудев беше задържан за 24 часа и впоследствие освободен. Образувано е досъдебно производство. Очаква се днес прокуратурата да излезе със становище.

Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
X

Поръчаното от СССР Септемврийско въстание. Лекция на проф. Вили Лилков