България срази световния шампион по баскетбол

OFFNews 25 февруари 2024 в 19:37 2831 0

България

Снимка БФ Баскетбол

Баскетболистите ни поднесоха голяма изненада

Мъжкият национален отбор на България постигна една от най-големите си и престижни победи в последните години.

Пред пълните до краен предел трибуни в „Арена Ботевград“ тимът ни срази световния шампион Германия с 67:62 във втория си мач от квалификациите за Евробаскет 2025. Двата отбора изиграха много оспорван двубой, а победителят бе определен в последните секунди.

Гостите взеха инициативата в началните минути и след първата четвърт водеха с 19:7. Много бързо обаче ролите се размениха. „Лъвовете“ стигнаха до пълен обрат след 13 поредни точки на старта на втория период, а след поредица от размени на водачеството, на почивката България водеше с 28:27.

Ниската резултатност се запази и през второто полувреме. Почти цялата трета четвърт вървеше кош за кош, а в края й Германия взе леко предимство при 45:39. Баскетболистите на Росен Барчовски обаче стартираха много силно последните десет минути и след 10 поредни точки само за три минути отново поведоха в резултата. Драмата продължи до последно, но "лъвовете" показаха характер и измъкнаха успеха.

Най-резултатен с 23 точки бе Коди Милър-Макинтайър.

За съперника Оскар Да Силва се отчете с 15 точки и 12 борби.

След този мач и двата отбора вече са с баланс 1-1 в групата. Следващият прозорец от квалификациите за Евробаскет 2025 ще е през ноември, когато България ще има два мача с Черна гора.