Хари Кейн поведе Тотнъм към нова победа

OFFNews 05 март 2017 в 17:28 2283 0

Тотнъм победи с 3:2 Евертън в мач от 27-ми кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Уайт Харт Лейн". С два гола се отличи нападателят на лондончани Хари Кейн.

През първото полувреме домакините успяха да наложат играта си. Страхотен изстрел от далечно разстояние на Кейн в 20-ата минута изведе Тотнъм напред в резултата.

Преднината за домакините се увеличи през втората част от мача, след като в 56-ата минута деветката на лондончани отново демонстрира головия си нюх и наказа вратаря на Евертън Жоел Роблес - 2:0.

С гола си в 81-ата минута Ромелу Лукаку успя намали преднината на Тотнъм и върна надеждите на гостите нещо повече в мача.

В края на мача по време на даденото от съдията продължение Деле Али направи 3:1, а секунди по-късно Енер Валенсия се разписа.

Лондончани са на второто място с 56 точки и увеличиха аванса си пред преследвачите си Арсенал и Манчестър Юнайтед, които вчера не успяха да постигнат победи в мачовете си.