Ботев Пловдив спря ЦСКА на "Армията" (видео)

OFFNEWS 18 ноември 2017 в 17:12 2331 0

Снимка БГНЕС

ЦСКА и Ботев Пловдив направиха равенство 1:1 в дербито от 16-ия кръг на Първа лига, играно на стадион "Българска армия" в столицата.

В последния си мач "червените" записаха важна победа над шампионите от Лудогорец в Разград, но днес те бяха без своя голмайстор Фернандо Каранга, който е наказан, тъй като получи пресилен втори жълт картон в мача срещу "орлите".

В 22-та минута реферът Волен Чинков отсъди дузпа за гостите след единоборство между Николай Бодуров и Фернандо Виана в наказателното поле на ЦСКА. Тодор Неделев реализира наказателния удар и даде преднина на "канарчетата".

Домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол, но успяха да стигнат до него едва в 79-та минута, когато Лазар Марин си отбеляза автогол след остро центриране на Густаво Кулма отдясно.

До края не паднаха повече голове и двубоят завърши при равенство 1:1. След тази среща ЦСКА остава на второ място с 35 точки, докато Ботев заема 5-та позиция с актив от 26 точки. Лидерът Лудогорец играе по-късно днес с Локомотив Пловдив.