Хърватия и Швейцария на крачка от Мондиал 2018

OFFNews 10 ноември 2017 в 00:40 2067 0

Отборите на Хърватия и Швейцария са на крачка от класиране на световното първенство в Русия след победи в първите мачове от баражите.

Хърватите постигнаха убедителен успех с 4:1 над Гърция в първото издание на балканското дерби в Загреб, а Швейцария се наложи над Северна Ирландия с 1:0 като гост.

Двубоят в Загреб се изигра пред 30 000 зрители на "Максимир", а резултатът откри капитанът Лука Модрич в 13-ата минута от дузпа. В 19-ата минута Никола Калинич удвои аванса на домакините. В 29-ата минута Сократис Папастатопулос намали с удар с глава след ъглов удар.

Иван Перишич в 34-ата отново върна аванса на хърватите от два гола. Грешка в отбраната на Гърция доведе до четвърти гол в началото на втората част, когато се разписа Андрей Крамарич.

Швейцария пък постигна минимална победата с 1:0 срещу Северна Ирландия. Единственото попадение дойде след много спорна дузпа, която Рикардо Родригес реализира през втората част.