Лудогорец (Каолиново) изхвърча от футбола

OFFNEWS 23 ноември 2016 в 14:38 2623 1

Аматьорският Лудогорец (Каолиново) падна жертва на казуса "Литекс" от миналия сезон в "А" група.

Клубът беше изваден от Шуменската "А" областна група, след като осем минути преди края футболистите са напуснали терена в мача с Мълния (село Климент).

Не е напълно ясно какво е продиктувало това решение, което ще донесе и 1000 лева глоба на каолиновския Лудогорец. Мълния (Климент) е имал убедителен аванс от 3:0 към момента на прекратяването на мача.

Възможно е да става въпрос за претенции към съдията.

Иначе Лудогорец Каолиново е солиден финансово клуб за нивото си.Община Каолиново го финансира с 4000 лева, осигурява се транспорт при гостуванията, а в домакинските срещи се заплащат съдийските и таксите за охрана и лекар.

В Каолиново имаха амбиции да строят и общински стадион, но засега плановете се отлагат, тъй като теренът се оказал собственост на горското стопанство.

БФС-Пловдив пък извади от терените за една година Неджиб Неджиб от Асеновец (Асеновград), а решението е част от инцидентите след мача с Марица (Пловдив) в Югоизточната трета лига. Наказанието на Неджиб е заради удар по съдията.