Федерер и Мъри на полуфинал в Дубай

Любомир Тодоров 01 март 2012 в 17:11 1452 0

Роджър Федерер победи Михаил Южни. Снимка: БГНЕС
Роджър Федерер и Анди Мъри първи се класираха за полуфиналите на тенис турнира в Дубай, ОАЕ. Вторият в схемата швейцарец продължава без загубен сет, след като се справи с Михаил Южни от Русия с 6:3, 6:4. По-добре познатия сценарий Федерер проби по веднъж във всяка част. В първата - за 3:1, а във втората - още в първия гейм. За стигане на втори пореден и общо 102-и финал Роджър ще трябва да преодолее по-добрия в мача между Жо-Вилфред Цонга и Хуан Мартин дел Потро. Третият поставен Мъри пропиля шест мачпойнта, преди да успее да победи Томаш Бердих с 6:3, 7:5. Шотландецът получи и травма в коляното, но тя не се оказа тежка. В заключителната част чехът отрази половин дузина точки за спечелване на двубоя, но при седмата изпрати форхенда си в аут. Следващият съперник на Анди Мъри ще бъде победителя от сръбския сблъсък между Новак Джокович и Янко Типсаревич.

Най-близкият съратник на Стивън Хокинг проф. Томас Хертог е в подкаста на OFFNews