Григор Димитров не успя да достигне до финала в Ротердам

OFFNews 17 февруари 2024 в 17:56 1494 0

Григор

Григор Димитров не успя да стигне четвърти финал в Ротердам

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна за втора поредна година на полуфиналите на турнира на твърди кортове в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд от 2.29 милиона евро.

Шестият поставен в схемата Димитров загуби от номер 5 Алекс Де Минор (Австралия) с 4:6, 3:6 за 84 минути.

Българинът допусна пробив в първия гейм и на двата сета, които бяха достатъчни на съперника му, за да спечели двубоя. Димитров имаше възможност да върне пробива в третия гейм на първата част, но не успя.

Във втория сет при 2:3 той също не взе подаването на съперника си, а Де Минор направи още един пробив в края на мача и да затвори срещата.

С достигането си до полуфиналите хасковлията заработи 200 точки за световната ранглиста и 114 490 евро от наградния фонд. Преди този мач той постигна три победи - над Лоренцо Сонего (Италия), Мартон Фучович (Унгария) и Александър Шевченко (Казахстан).

За българина това беше четвърти полуфинал в тази надпревара, в която игра финал през 2018 година, загубен от легендата Роджър Федерер с 2:6, 2:6.

По-късно днес е втората полуфинална среща между номер 1 Яник Синер (Италия) и Талон Грийкспор (Нидерландия).