Валери Божинов съсипа Левски насред Герена

OFFNews 25 ноември 2018 в 19:30 3923 0

Левски записа много тежка загуба с 1:3 от Ботев Враца в двубой от 16-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Славиша Стоянович доминираха през по-голямата част на полувремето и заслужено поведоха след гол от дузпа на Давиде Мариани в 20-ата минута. Вездесъщият Валери Божинов обаче възстанови равенството 34-ата минута. Бившата голова машина на Левски също се разписа от наказателен удар.

През втората част кошмарът за "сините" започна с втори гол на Божинов, който дойде в най-неподходящия момент. Това сломи домакините и в края на срещата бяха нокаутирани от друг бивш футболист на 26-кратните шампиони - Валери Домовчийски.

До края нервите на левскарите не издържаха. Първо Славиша Стоянович бе пратен на трибуните заради агресивно поведение спрямо страничния съдия. В последната минута пък Хали Тиам беше изгонен заради втори жълт картон. Така Ботев Враца постигна първа победа над "сините" от 30 години насам.

Левски пък записа втора поредна загуба и остава на 3-ото място с актив от 34 точки, с 4 по-малко от втория ЦСКА. Врачани са девети с 21 пункта.

Левски - Ботев Враца 1:3

Голмайстори: Давиде Мариани (20'), Валери Божинов (34', 76'), Валери Домовчийски (87')

Левски: Митрев, Цветкович, Яблонски, Белаид, Горанов (Ривалдиньо 83'), Рейш (Буш 69'), Тиам, Мариани, Паулиньо, Обертан, Костов
Треньор: Славиша Стоянович

Ботев Враца: Костов, Васев, Керчев, Генов, Гаджев (Вълчев 46'), Стоев, Михайлов, Миланов, Иванов, Ненов, Божинов (Домовчийски 80')
Треньор: Сашо Ангелов

Съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Цветкович, Мариани. Горанов, Тиам (Левски); Керчев, Гаджев, Михайлов, Ненов, Костов (Ботев)

Червен картон: Тиам (Левски)

В друг мач, който се игра по-рано днес Берое разгроми госта си Верея в старозагорското дерби. Момчетата на Александър Томаш затвърдиха доброто си представяне в елита през този сезон, след като имат допуснати само две загуби до момента.

Днес те отбелязаха шест безответни попадения във вратата на съперника си. Точни в полза на победителите бяха Вандерсон, Мартин Камбуров (2) и на три пъти Борислав Цонев.

Заралии заемат и четвъртото място във временното класиране - само на четири точки разлика от третия Левски, който обаче е и с мач по-малко.