OFFNews 17 март 2024 в 22:23 996 0

ЦСКА

Снимка Официален сайт на ЦСКА

Армейците не остаивиха съмнение за превъзходството си

ЦСКА спечели убедително с 4:0 срещу Ботев Пловдив в последен мач от от 25-ия кръг на efbet Лига. "Червените" записаха трета поредна шампионатна победа.

С две попадения се отличи Фернандо Каранга, негови първи с червената фланелка след завръщането му в ЦСКА тази зима, а по веднъж се разписаха Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон.

"Червените" решиха всичко до почивката, когато вкараха три гола. Линдсет откри резултата в 25-а минута с добавка, след като вратарят на Ботев отрази удар на Тибо Вион.

Малко по-късно Марселино можеше да вкара втори гол с акробатичен удар, но вратарят Игонен успя да избие в корнер.

В 33-а минута Каранга откри головата си сметка, след като бе изпуснат в наказателното поле от защитата на Ботев след корнер и с прецизен удар с глава не остави шансове на вратаря.

Минута по-късно Ботев стигна до попадение чрез Емануел Уме, но реферът Ивайло Стоянов отсъди нарушение в нападание на Уме срещу Християн Петров.

Каранга сложи край на интригата с втория си гол в 42-а минута по идентичен начин - удар с глава в далечния ъгъл след центриране на Тибо Вион от фаул.

В 56-ата минута Фернандо Каранга бе близо до хеттрик, но Матвей Игонен изби удара на бразилеца с глава в корнер.

Матиас Фаетон покачи на 4:0 за ЦСКА в 65-а минута след грешка в защитата на Ботев.

ЦСКА остава на трето място в класирането с 54 точки, колкото има и вторият Черно море и на три от лидера Лудогорец, който има и мач по-малко.

Мачове от 25-ия кръг в Първа футболна лига:

Крумовград - Пирин Благоевград - 2:2 (2:1)
голмайстори: 1:0 Диего Рапосо 7, 2:0 Джунейт Али 11, 2:1 Андрей Йорданов 45+4 от дузпа, 2:2 Венцислав Бенгюзов 83

Хебър - Арда Кърджали - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Николас Пенев 48

от събота:
Славия - Локомотив Пловдив 1:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Евандро 42, 1:1 Тони Тасев 70, 1:2 Димитър Илиев 72

Етър - Левски 0:3 (0:0)
голмайстор: 0:1 Джавад Ел Джемили 52, 0:2 Марин Петков 82, 0:3 Джавад Ел Джемили 90+7

Лудогорец - Локомотив София 6:0 (3:0)
голмайстори: 1:0 Квадво Дуа 2, 2:0 Ивайло Чочев 38, 3:0 Бърнард Текпепей 43, 4:0 Квадво Дуа 53-дузпа, 5:0 Руан Круз 57, 6:0 Аслак Фон Витри 88

от петък:
Берое - Ботев Враца 2:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Жорди Говеа 17, 1:1 Браян Переа 60, 2:1 Джани Политино 71, 2:2 Даниел Генов 90+4

Черно море - ФК ЦСКА 1948 2:1 (1:1)
голмайстори: 1:0 Исмаил Иса 4, 1:1 Радослав Кирилов 31, 2:1 Исмаил Иса 66