Харакири за националите ни по футбол: Япония ни би със 7:2

OFFNews 03 юни 2016 в 15:49 7111 4

Националите ни по футбол загубиха срамно със 7:2 от отборa на Япония в приятелска срещу между двата отбора в полуфинал от турнира "Кирин Къп".

За първи път от 69 години насам България допуска седем гола във вратата си – за последно през далечната 1947-ма Унгария ни би с 9:0, пише Gong.

След като в три мача България не бе допускала гол, сега само за 45 минути позволи четири, а след почивката въпреки че игра малко по-добре, на националите им вкараха още три.

Това бе и най-тежкото ни поражение от осем години насам, като за последно Сърбия ни би в контрола със 6:1. Любопитното е, че не за първи път България пада катастрофално на "Кирин Къп" – преди 10 години Шотландия ни би с 5:1.

Головете за Япония отбелязаха Оказаки, Кагава, Йошида, Усами и Асано.

За да не бъде резилът пълен голове за нашите вкараха Михаил Александров в 59-тата минута и Ивайло Чочев в 82-рата минута.