И Манчестър Юнайтед удари Тотнъм

Васил Георгиев 04 март 2012 в 19:54 2089 0

Ашли Йънг Снимка: БГНЕС
Манчестър Юнайтед последва примера на Арсенал отпреди седмица и удари третия в класирането на Висшата лига Тотнъм. След като преди седмица "шпорите" "глътнаха" от Арсенал 2:5 като гости, сега в дербито на XXVII кръг загубиха у дома от Манчестър Юнайтед с 1:3. За последните 42 мача между двата отбора това бе 31-ата победа за "червените дяволи", като Тотнъм остава с 3 успеха а 8 мача са завършили наравно. Головата разлика пък е убийствените 79:30 за Манчестър Юнайтед. На "Уайт Харт Лейн" домакините започнаха по-активно мача. В самия край на първата част обаче Уейн Рууни засече с глава центриране от ъглов удар на Ашли Йънг и вкара за 0:1. За Рууни това е 18-о попадение за сезона във Висшата лига. Избраниците на мениджъра Хари Реднап опитаха да се върнат в мача и опитаха натиск в началото на втората част. В 53-ата минута удар на Юнес Кабул мина опасно край вратата на гостите. В 58-ата минута пък удар на Беноа Асу-Екото срещна горната греда на вратата на Манчестър Юнайтед. Малко нелогично в 60-ата минута гостите стигнаха до второ попадение, дело на най-добрия в мача Ашли Йънг. В 66-ата минута Асу-Екото получи нов шанс за гол, но пропусна. Три минути по-късно Йънг направи преднината на гостите класическа, възползвайки се от асистенция на Дани Уелбек. За Йънг това бе четвърти гол в в кампанията. В 80-ата минута на мястото на Луис Саха в игра за Тотнъм се появи Джърмейн Дефоу. Само седем минути по-късно именно той се разписа за крайното 1:3, като за Дефоу това е 9-о попадение за сезона. Голмайсторът на Висшата лига за миналия сезон Димитър Бербатов отпадна от групата на Манчестър Юнайтед за мача.   Англия, Висша лига, XXVII  кръг Ливърпул - Арсенал 1:2 Блекбърн - Астън Вила 1:1 Уест Бромич - Челси 1:0 Стоук Сити - Норич 1:0 Куинс Парк Рейнджърс - Евертън 1:1 Манчестър Сити - Болтън 2:0 Уигън - Суонзи 0:2 Нюкасъл - Съндърланд 1:1 Фулъм - Уулвърхемптън 5:0 Тотнъм - Манчестър Юнайтед 1:3 Класиране 1.Манчестър Сити    66 точки 2.Манчестър Юнйтед    64 т. 3.Тотнъм    53 т. 4.Арсенал    49 т. 5.Челси    46 т.